Browar Żeglarski: Wyspy Szczęśliwe i Krystyno, Nie Denerwuj Matki

Tropical IPA i Session IPA od Browaru Żeglarskiego

  • Wyspy Szczęśliwe – to tropical IPA o ekstrakcie 16,5% wag. i alkoholu 7,5% obj.

Opis z etykiety:

„A hoj! Tym razem zabieramy Was w rejs na Wyspy Szczęśliwe. Spróbujecie tam naszego nowego piwa Tropical IPA. My zanucimy do tego jedną z naszych ulubionych piosenek żeglarskich zespołu Bukanierzy: „Popłyńmy na Wyspy Szczęśliwe Niech będzie to długi rejs Prawdziwych poznamy ludzi Do pięknych trafimy miejsc Więc trzymaj kurs na południe Unikaj groźnych raf Tam każda sprawa jest ważna Lecz nie ma poważnych spraw””

  • Krystyno, Nie Denerwuj Matki – session IPA, piwo dobre jak książka 🙂 Łagodna odmiana stylu india pale ale o ekstrakcie 11% wag. i alkoholu: 3,8% obj.

Opis z etykiety:

„Piwo zacne jak każde inne alkoholowe, chłonięte z centrali po ciężkiej pracy., przechylane na hejnał jeszcze przy lodówce. Albo podobne, smakowane z cienkich szklanek z tym małym palcem w górze, w jesiennych ogrodach naszych przy grabieniu podmokłych liści. Oh mon dieu, kręcę wąs. Prawilne jak należy, leczące spragnione podniebienia, miziające skołatane nerwy różowym piórkiem na patyczku, bezkompromisowo wyściełające bebechy pluszem. Tak, takie dobre. Mały, żeglarski rarytas przewrotnie z porem  Łodzi, spod skrzydeł świebodzińskiego Jezusa metrów trzydzieści sześć, który najlepiej wychodzi przy ambitnej książce pod tym samym tytułem. „krystyno, nie denerwuj matki” na półkasi księgarni już w październiku, browar pod reką. To piwo z kulturką Ferdziu jest, po prostu . – Michalina Grzesiak – autorka książki”