Browar Trzech Kumpli  – Imperial Berliner Weisse z malinami :)

Kolejne kwaśne piwo od Trzech Kumpli  – Imperial Berliner Weisse z malinami 🙂

„Styl Berliner Weisse to prawdziwa podróż w czasie i niemała niespodzianka smakowa. Warzone od XVI w. w Hamburgu, a potem w Berlinie, gdzie jego produkcja osiągnęła swój szczyt w XIX w. Wtedy też rozsmakowali się w tym piwie żołnierze Napoleona i ponoć wówczas zaczęto serwować go z sokiem malinowym. W XX w. styl podupadł i dopiero ostatnia dekada to powrót Berliner Weisse za sprawą piwowarów rzemieślników.

Nasze podejście to miks klasyki i współczesności: skład, użycie soku malinowego, sposób fermentacji i leżakowania są jak dawniej. Tradycyjnie Berliner Weisse było piwem bardzo lekkim (ok. 2,5% – 3% alk.), my postanowiliśmy go wzmocnić, by uwydatnić bogactwo jego kwaśnego smaku.
Co prawda „imperial” brzmi tutaj nieco na wyrost, ale z drugiej strony zbyt mocny „berliner” mógłby być już przyciężkawy. Jak zwykle – trenujemy niełatwą sztukę poszukiwania balansu i złotego środka.
A, no i ktoś pytał nas niedawno kiedy kwas z polskimi owocami – ależ proszę uprzejmie – malinki jak od babci z działeczki 

To nasze drugie, po Gose, piwo kwaśne, czyli efekt mieszanej fermentacji drożdżowo-bakteryjnej. Spodziewaj się intensywnych aromatów owocowo-kwaśnych, niskiej goryczy i potężnego orzeźwienia.”