Black Damnation Series De Struise

Black Damnation Series

To seria piw Imperial Stout na bazie wszystkim dobrze znanego Black Alberta z browaru De Struise. Piwa leżakowane są w beczkach po różnych whisky. Każdego z tych piw wypuszczono jedynie po 2000 butelek więc warto spróbować i poczuć się wyjątkowo 😉

 

Black Nuts XXV –  masa czekolady gorzkiej, suszona śliwka, trochę wiśni w czekoladzie, sporo nut drzewnych od beczki po whisky Ardbeg. Świetne torfowe, palone, dymne akcenty.

Talisman XIV – Aromat intensywny, dużo ciemnych, suszonych owoców, wiśnie w likierze, czekolada, praliny, kakao, nuta whisky.  Leżakowany w beczkach po 10letniej szkockiej Whisky Talisker.

Drone XV – Aromat kawy, czekolady. W smaku dużo ciemnych owoców, nuta palonej kawy, wanilii.  Leżakowany w beczkach po 12letniej szkockiej Whisky GlenDronach.

Ivan The Terrible XVI – W aromacie intensywna whisky, czekolada, rodzynki, suszone śliwki. W smaku czekolada i whisky Glenivert. Leżakowany w beczkach po 15 letnij szkockiej Whisky Glenlivet.

Ben XVII – Bardzo dobrze wyczuwalna beczka. Nuty kawy, czekolady, rodzynek. Leżakowany w beczkach po 12 letniej whisky Ben Riach.

Major Tom XVIII – W zapachu ciemne owoce (jeżyny, jagody), rodzynki, deserowa czekolada, kawa, odrobina waniliny i torfu. W smaku półsłodkie, sporo czekolady, kawy, suszu, więcej wanilii, sporo whisky i starej beczki z kwaskowym posmakiem, Leżakowany w beczkach po 20letniej szkockiej whisky Glen Grant.

Ma Boule XX – W aromacie czekolada, pralinki, rodzynki, suszone śliwki, beczka wyraźna. W smaku czekolada, likier czekoladowy, jabłka, kawa, dużo paloności, wiśnie w czekoladzie, suszone śliwki.  Leżakowany w beczkach po 16letniej szkockiej whisky Boulard Calvados.

Octopussy XXIV – W aromacie jak i smaku czekolada, kawa, słony karmel i ciemne owoce. Leżakowany w beczkach po szkockiej Whisky Octomore.

Black Mes Senior XXI – W aromacie czekolada, torf. W smaku czekolada, kawa, toffi, orzechy. Leżakowany w beczkach po Caol Ila & Lagavulin.