Browar Kormoran Zestaw Porter Warmiński 2017 i 2018

Zestaw od Browaru Kormoran z najlepszymi porterami: jeden z 2017 – dojrzewający 42 miesiące, drugi z 2018 leżakujący 32 miesiące 🙂

Porter Warmiński 2017 – „Butelka „Porteru Warmińskiego”, którą trzymasz w ręku jest wyjątkowa. Już po zakończeniu fermentacji było czuć, ze ta warka „ma to cos”! Po sześciu miesiącach, które wyznaczają w naszym Browarze minimum leżakowania porteru okazało się intuicja nas nie zawiodła. Piwo genialnie się rozwinęło i ułożyło stanowiąc wzorzec porteru bałtyckiego, który mógłby trafić do Sevres. Leżakowanie tego piwa rozpoczęło się 28 maja 2017 roku. Dziś po 42 miesiącach leżakowanie rozlewamy resztę tego piwa, by pokazać jak przez ten czas dojrzał najlepszy porter 2017!”

Porter Warmiński 2019 – „Najlepiej rokującym porterem uwarzonym w roku 2018 jest ten, którego leżakowanie rozpoczęło się 4 marca 2019 roku. Zgodnie ze zwyczajem naszej „czarnej perełki” nie skierowaliśmy do rozlewu po sześciu  miesiącach leżakowania. Daliśmy jej czas, aby z dumą obserwować dojrzewanie, nabieranie kolejnych warstw aromatu i smaku oraz szlachetnych cech. Dziś dajemy Wam to piwo do ręki aby po 32 miesiącach spędzonych w zbiorniku leżakowym mogło zadebiutować i pokazać jak wielkim skarbem polskiego piwowarstwa są portery bałtyckie!”