Musujące wina – Federico Paternina

Musujące wina od Federico Paternina:

  • Banda Azul Cava Rose Brut – wytrawne wino musujące typu Cava w odmianie rosé o łososiowej barwie z wyraźnym i czystym owocowym aromatem. Wypełniają je małe, delikatne bąbelki, zwieńczone pełną i trwałą koroną. W ustach wyczuwalne czerwone owoce okraszone akcentami maślanymi. Delikatne musowanie podkreśla długotrwały i przyjemny posmak.
  • Cava Organic Brut – w kieliszku wino prezentuje bladożółty kolor z zielonymi odcieniami, wypełniony drobnymi i trwałymi bąbelkami. Nos jest świeży, z wyraźnymi nutami zielonych owoców. Zrównoważone w smaku, kremowe, pozostawiające elegancki posmak. Po starannej selekcji winogron ta Cava jest wytwarzana zgodnie z tradycyjnymi metodami. Druga fermentacja następuje już po zabutelkowaniu, a butelki starzeją się w piwnicach znajdujących się w Sant Sadurni d’Anoia, w samym sercu regionu Cava. Wino odpowiednie dla wegan i wegetarian.
  • Banda Azul Cava Brut – wytrawne wino musujące o typowych walorach Cava. Cechuje je jasny, słomkowo-żółty kolor przecinany drobnymi i delikatnymi bąbelkami. Wyczuwalny czysty i cytrusowy aromat z nutami kwiatowymi. Wyważony i długotrwały smak. Przyjemna, łaskocząca obecność na podniebieniu i towarzyszący jej czysty, orzeźwiający posmak.