Grochowica – pierwszy w Polsce destylat z grochu!

„Pierwsza i jedyna Grochowica w Polsce! Poznaj niepowtarzalny, czysty destylat grochowy, ręcznie rozlewany w zakładzie z wieloletnią tradycją. Przygotowywany w małych partiach zgodnie z oryginalną recepturą – jedyny o takim smaku, zapachu i tradycji dostępny w Polsce

Grochowica Polska powstaje według unikalnej polskiej receptury z najwyższej jakości surowców, produkowanych w sposób tradycyjny na terenie trzech województw: lubuskiego, dolnośląskiego i wielkopolskiego.

Moc Grochowicy nie jest dziełem przypadku. 53,9% vol. to hołd dla wybitnego rosyjskiego uczonego, Dymitrija Mendelejewa, który w pracy „O połączeniu spirytusu z wodą” z 1865 r. ustalił, że najlepsza kontrakcja objętości występuje wtedy, gdy etanol z wodą zmieszany jest w stosunku molowym 1:3, co odpowiada 46,1 % wagi etanolu, czyli 53,9% objętości”.

Nasza Grochowica ma niepowtarzalny smak i zapach, a ze względu na wysoką jakość surowców oraz tradycyjny sposób wytwarzania kolejnego dnia nie powoduje żadnych przykrych wspomnień. Po wypiciu jednego kieliszka pozostaje niedosyt…

Jednoskładnikowy destylat produkowany ze specjalnej odmiany, ręcznie separowanego grochu w wyniku jednokrotnej destylacji w efekcie czego może występować w nim delikatny, naturalny, mało widoczny osad. Przygotowywany w małych partiach – jedyny o takim smaku i zapachu.”