Browar Żeglarski

Ahoj,

Browar Żeglarski to marka piwa tworzonego przez pasjonatów piwowarstwa i żeglarstwa.

Przedstawiamy Państwu bieżącą ofertę BROWARU ŻEGLARSKIEGO.
PRAWY HALS – pils o ekstrakcie 12,5 plato. Jest to tradycyjny niemiecki pils, choć do chmielenia został wykorzystany również aromatyczny chmiel czeski Saaz. Piwo to klasyczne jasne piwo dolnej fermentacji o lekkim i orzeźwiającym charakterze, słodowym i kwiatowym aromacie i nieco goryczkowym smaku.

 


CZARNY KRUK, piwo w stylu Black IPA. Ciemne piwo górnej fermentacji z solidną dawką amerykańskich gatunków chmielu.Nazwa pochodzi od polskiego XVII-wiecznego okrętu wojennego, który wchodził w skład jednej z eskadr, biorących udział w zwycięskiej bitwie z flotą szwedzką pod Oliwą 28 listopada 1627. Kapitan Czarnego Kruka Aleksander Blayr podjął najdalszy z całej eskadry pościg za wycofującymi się okrętami szwedzkimi.

 

NOWOŚĆ! – SANTA MARIA – piwo w stylu Solony Czekoladowy Porter – to ciemne, mocne piwo górnej fermentacji w angielskim stylu. Dzięki użytym słodom specjalnym w aromacie i smaku dominuje czekolada, paloność i delikatny karmel. Wszystko to podkreśla dodatek soli morskiej.

Santa Maria to największy z trzech statków Krzysztofa Kolumba w jego pierwszej wyprawie w poszukiwaniu drogi morskiej do Indii w 1492 roku. Santa Maria była karaką, o długości około 21 metrów i była jednostką flagową podczas pierwszej ekspedycji. Przyjmuje się, że to właśnie Kolumb jako pierwszy przywiózł do Europy ziarno kakaowca. To wszystko stało się właśnie inspiracją dla naszego piwa.

NOWOŚĆ! – IMPERIALNY KLIPER – Piwo w stylu Imperial IPA. Mocne, bogate w aromaty cytrusowe piwo górnej fermentacji. Kliprami nazywano smukłe i szybkie żaglowce z ożaglowaniem rejowym. Klipry narodziły się na pocz. XIX wieku w USA i są bezpośrednimi przodkami współczesnych wielkich żaglowców. Były to bardzo dzielne jednostki i osiągały rekordowe prędkości – dochodzące do 21 węzłów. Klipry obsługiwały dalekie trasy, przewożąc ładunki takie jak herbatę, pocztę, towary sypkie oraz złoto. Najsłynniejszym kliprem był bez wątpienie „Cutty Sark”.

 

WYSPY SZCZĘŚLIWE – Piwo Tropical IPA, jasne piwo górnej fermentacji o ekstrakcie 16,5 Plato. Dzięki chmieleniu na zimno amerykańskimi odmianami chmielu takimi jak Citra, Cascade, Chinook, Amarillo dostajemy tu prawdziwe bogactwo tropikalnych aromatów rodem z Wysp Szczęśliwych. Sama nazwa piwa pochodzi z jednej z naszych ulubionych piosenek żeglarskich zespołu Bukanierzy:

„Popłyńmy na Wyspy Szczęśliwe Niech będzie to długi rejs. Prawdziwych poznamy ludzi. Do pięknych trafimy miejsc. Więc trzymaj kurs na południe. Unikaj groźnych raf. Tam każda sprawa jest ważna. Lecz nie ma poważnych spraw”