Browar Pinta: Quatro 24,7°, Christmas Porter 22°, Old Ale 22°

„Świątecznie od Browaru PINTA – 6 butelek w jednym praktycznym kartoniku.W zestawie tzrzech mocarzy – uwarzone po raz pierwszy od 2 lat Quatro 24,7° oraz dwie nowości: Christmas Porter 22° oraz Old Ale 22° …i wszystkiego co najlepsze od PINTY!

 

Skład zestawu:

PINTA Christmas Porter 22° / 8,4% alk. obj. – 2 x 330 ml
Świąteczny smakołyk – obfity, aromatyczny, niecodzienny. Płynne ciastko z sześciu słodów najlepszej jakości. Intensywne aromaty czekolady, biszkoptu, a także nuty kawy i chleba pszennego. Użycie miodu na etapie warzenia pozostawiło jego smak – bez zalepiającej słodyczy. Całości dopełnia aromat wanilii z Madagaskaru odmiany Bourbon, dodany w niemałej ilości podczas leżakowania.
Raz w roku piwo może smakować inaczej. Wesołych Świąt!

PINTA Quatro 24,7° / 11% alk. obj – 2 x 330 ml
Tylko jasne słody oraz kilogramy najbardziej aromatycznych odmian amerykańskich chmieli dodanych na goryczkę, smak, aromat oraz na zimno do tanku leżakowego. PINTA Quatro to mocne, jasne piwo o dosadnej goryczce i intensywnym aromacie cytrusów, owoców tropikalnych i żywicy. W smaku piwo jest zdecydowanie chmielowe, z umiarkowaną słodową słodyczą na finiszu. PINTA Quatro – wytłoczone ze słodu i chmielu.

PINTA Old Ale 22° / 9,3% alk. obj. – 2 x 330 ml
Klasyczny angielski styl piwa górnej fermentacji, mocny i złożony – warzony z dodatkiem melasy i leżakowany przez trzy miesiące w niskich temperaturach z płatkami dębowymi. Słody najlepszej jakości zapewniły posmaki biszkoptowe, orzechowe i toffi, zaś dodatek melasy nuty rumu i suszonych owoców. Długie leżakowanie z płatkami dębowymi wygładziło smak i nadało piwu finisz dębowej beczki i gorzkiej czekolady. ”