Blackcyl Special Edition Browar Trzech Kumpli

„Ze stylem Black IPA jest trochę pod górkę, bo bardzo łatwo przedobrzyć ciemne, palone słody, które powodują, iż piwo ma dość popiołowy charakter, który kompletnie kryje to, co dają cudowne amerykańskie chmiele. Chcieliśmy by nasze Black IPA różniło się od jasnej IPY głównie tym, że… jest czarna. Powiadają, że wyszło nam całkiem nieźle…

Ale jednak, w specjalnej wersji Blackcyla poszliśmy o krok dalej. Oczywiście wrzuciliśmy masę fantastycznego amerykańskiego chmielu, jednakże tuż przed rozlewem dodatkowo cyrkulowaliśmy cały tank przez skórki pomarańczy, czerwonych grejpfrutów, cytryn i limonek. Mamy tutaj więc przebogatą mieszankę cytrusów, żywiczności, runa leśnego i lekką nutę ciemnych słodów. Niesamowicie ciekawy efekt!

Początkowo zrobiliśmy to na małą skalę, ale Wasz odzew był tak pozytywny, że nie mieliśmy wyjścia i Blackcyl SE doczekał się szerszej dostępności. I chyba dobrze, bo w 2017 roku zdobyliśmy za to piwo złoto w kategorii Black IPA w Konkursie Piw Rzemieślniczych w Poznaniu.”