Pracownia Piwa: Dark Side Of The Milk, Capitan Baltic Winter Edition, CrakcOff, Mr. Hard Dwa Smoki, Hadra

Pracownia piwa to mały browar rzemieślniczy pod Krakowem. Przedstawiamy piwa, które obecnie mamy na półkach.

  • „Capitan Baltic Winter Edition – W zimę jest zimno, przez to trzeba zadbać o właściwą temperaturę ciała. Człowiek zimny = człowiek nieszczęśliwy. A czym się rozgrzać, kiedy nie chce się iść dołożyć do pieca? My sugerujemy Captaina Baltica! Ta wersja z dopiskiem Winter, oprócz sporego ekstraktu i ciała charakteryzuje się bardzo niestandardowymi dodatkami, jeśli popatrzymy na ciemne piwo. Wzbogaciliśmy ten porter trawą żubrową oraz zestem z limonek. To z pozoru szalone połączenie okazało się być niezwykle interesujące, choć początkowo intrygujące. No ale najlepiej będzie się samemu przekonać!

 

  • Dark Side Of The Milk – Z ciemnymi piwami często jest tak że są przeważnie średnio alkoholowe. Postanowiliśmy zrobić coś w tym kierunku i stworzyć wybitnego sesyjniaka. ‚Dark side of the milk’ to prawie klasyczny stout, z tym że doprawiony naprawdę solidną dawką laktozy. Dzięki temu jest słodziutkie, czekoladowe i niskoalkoholowe. Bezpieczne na ciepłe dni!

 

  • CrakcOff -Piwo uwarzone w ramach projektu H.O.P.S. Kraków.
    To niepozbawione podbudowy słodowej pale ale wypełnione amerykańskimi chmielami. Wyraźny cytrusowy aromat oraz smak pochodzą od chmieli : Amarillo oraz Simcoe, które również użyte zostały w Crack-u. Średnia goryczka oraz orzeźwiający smak czynią Crack Off – a piwem o dużej pijalności.

 

  • Mr. Hard to pierwszy barley wine uwarzony przez polski browar rzemieślniczy.Ciemny, wiśniowy kolor z białą, drobnopęcherzykową pianą. Dominuje aromat słodowy, karmelowy oraz suszonych owoców. Smak powtarza aromaty, przez co na pierwszym planie dominuje słodowość oraz karmel. Przy kolejnym łyku pojawia się goryczka, która jest delikatna, nie dominuje słodów. Piwo jest gęste, nisko wysycone, co sprawia że jest piwem degustacyjnym.

 

  • Hadra to siostra Huncwota. Bardziej zadziorna niż starszy brat. Za perfumy wybrała amerykańskie chmiele : Citra, Simcoe, Chinnok. Postanowiła również nie jeść zbyt dużo( ah ta waga!), dlatego podbudowa słodowa jest skąpa, co uwydatnia jej chmielową zadziorność. To piwo dla tych, którzy lubią goryczkę i się jej nie boją.

 

  • Dwa smoki to piwo łączące witbiera z amerykańskimi chmielami. Solida goryczka została połączona ze słodową kontrą, co czyni to piwo treściwym i bardzo pijalnym. Typowe aromaty amerykańskich chmieli zostały wzbogacone przez kolendrę oraz rumianek.”